Czyszczenie aerografu ON AIR

Czyszczenie aerografu ON AIR może nie być najzabawniejszym i najbardziej ekscytującym zadaniem, ale jest konieczne. Ponieważ brwi Airbrush będą przybierać na popularności na scenie brwi, utrzymywanie sprzętu w czystości i gotowości do użycia jest ważne aby zapewnić Twoim klientkom niesamowite rezultaty.
Przyjrzyjmy się dlaczego czyszczenie aerografu ma znaczenie? Co może się stać jeśli je pominiesz?
I co najważniejsze, jak zrobić to dobrze!

Dlaczego czyszczenie aerografu ON AIR jest ważne?

Czyszczenie aerografu zapewnia jego płynną pracę i zadowolenie klientów z efektów twojej pracy. Jeśli pominiesz czyszczenie aerografu, resztki barwnika mogą spowodować zablokowanie dyszy i zepsuć Twoją pracę. Barwnik musi przejść przez naprawdę małą dziurkę, więc wiadomo, co się stanie, jeśli nie zostanie odpowiednio wyczyszczony. Wiemy z własnego doświadczenia, że czyszczenie urządzenia nie jest szczególnie ekscytującym zadaniem lecz zaniedbywanie konserwacji aerografu, poza negatywnym wpływem na Twoją pracę, może prowadzić do trwałego uszkodzenia w przyszłości.

Dlaczego więc czyszczenie aerografu jest ważne? Prawidłowe czyszczenie aerografu ON AIR oznacza lepsze rezultaty i dłuższą żywotność urządzenia.

Co się stanie, jeżeli zaniedbasz czyszczenie aerografu ON AIR:

Pomijanie czyszczenia aerografu ON AIR może prowadzić do wielu problemów, a nie chcesz sfrustrowanych klientów ani złej reputacji, prawda? Dlatego czyszczenie jest kluczowe!
Ale co właściwie może się wydarzyć?

 • Zanieczyszczenie koloru: Pozostałości koloru po pracy z poprzednimi klientami mogą mieszać się z nowymi kolorami, co prowadzi do niespójnych lub niezamierzonych odcieni w bieżącym zabiegu.
 • Zatykanie: Nagromadzenie resztek barwnika może zatkać dyszę lub igłę, powodując nierównomierny strumień natrysku i problemy z poprawną aplikacją.
 • Rozwój bakterii: Bez odpowiedniego czyszczenia bakterie mogą rozwijać się w wilgotnym środowisku aerografu, stwarzając ryzyko infekcji dla klientów.
 • Zmniejszona wydajność: Brudny aerograf jest mniej wydajny i precyzyjny, co utrudnia osiągnięcie pożądanych rezultatów i wydłuża czas zabiegu.
 • Potencjalne uszkodzenie: Z biegiem czasu nagromadzone pozostałości mogą powodować korozję wewnętrznych elementów aerografu, prowadząc do nieprawidłowego działania lub nawet trwałego uszkodzenia aerografu.

Każdy z tych problemów może zagrozić jakości i bezpieczeństwu przeprowadzanych zabiegów na brwiach, ostatecznie wpływając na satysfakcję klientów i Twoją profesjonalną reputację.

Czyszczenie aerografu ON AIR krok po kroku.

Zanim przystąpisz do czyszczenia, upewnij się, że masz wszystkie niezbędne przybory w zasięgu ręki. Powinnaś mieć przy sobie:
– bawełniane waciki lub patyczki kosmetyczne,
– wodę destylowaną,
– alkohol lub środek do czyszczenia aerografu
– szczoteczkę do czyszczenia
Poniżej przedstawimy ci przez dwie podstawowe procedury czyszczenia aerografu ON AIR: oczyszczanie na koniec dnia i czyszczenie pośrednie. Zaczynajmy!

Czyszczenie pośrednie = po każdym zabiegu:
 1. Usuń resztki barwnika z kubeczka za pomocą wacika. Dodaj czystą lub destylowaną wodę do kubeczka i rozpylaj ją tak, jak zwykle robisz to z barwnikiem. Rozpylaj na papierowy ręcznik, aby pozbyć się resztek barwnika. Rozpylaj, aż filiżanka będzie pusta.
 2. Teraz nadszedł czas na płukanie wsteczne, aby mieć pewność, że pozbędziesz się wszelkich resztek. Aby to zrobić, ponownie napełnij kubeczek wodą. Zakryj dyszę z przodu ręcznikiem papierowym lub palcem i zacznij rozpylać – ten sposób spowoduje, że powietrze będzie wracać do kubka. Jeżeli widzisz bąbelki w filiżance, płukanie zwrotne działa.
  Usuń wodę i ponownie wyczyść wacikiem.
 3. Napełnij kubek alkoholem lub środkiem do czyszczenia aerografu. Natryskuj ponownie na papierowy ręcznik, do chwili kiedy kubeczek będzie pusty.
 4. Zdejmij kubek i wyczyść gwintowany otwór. Spowoduje to usunięcie końcowych pozostałości barwnika.
 5. Wyczyść zewnętrzną część aerografu. Nie zapomnij wyczyścić dyszy!
  Wkręcając zamontuj ponownie kubeczek i Twój bezprzewodowy aerograf ON AIR będzie gotowy by stworzyć kolejne piękne brwi!
 • PORADA: Pamiętaj, aby nie zaniedbywać czyszczenia aerografu ON AIR. Jeśli nie będziesz prawidłowo czyścić swojego aerografu, zasady gwarancji nie będą mieć zastosowania.
Dokładne czyszczenie aerografu ON AIR na koniec dnia.

Na koniec każdego dnia najpierw wykonaj kroki oczyszczania pośredniego. Następnie musisz wyczyścić każdą część osobno. W tym celu musisz rozebrać aerograf: Zdejmij kubeczek, nasadkę dyszy i nasadkę igły.

 1. Wykonaj wszystkie etapy oczyszczania pośredniego.
 2. Zdjąć kubeczek, nasadkę igły i nasadkę dyszy. Dodaj wszystkie części do małej kąpieli alkoholowej i pozostaw na chwilę.
 3. Podczas gdy elementy są w kąpieli alkoholowej, wyczyść aerograf z zewnątrz za pomocą wacika lub chusteczki papierowej. Wyczyść także igłę, ale uważaj, aby się nie zranić!
 4. Wyjmij części elementy z kąpieli i wyczyść je wacikiem lub wacikiem nasączonym alkoholem. Za pomocą pędzelka wyczyść otwór pojemnika z barwnikiem.
  Wysusz wszystkie części papierową chusteczką.
 5. Po wyczyszczeniu wszystkich elementów można je złożyć z powrotem.
  Teraz aerograf ON AIR jest gotowy na kolejny dzień pracy!

Pamiętaj, że tylko regularne czyszczenie sprawi, że Twój bezprzewodowy aerograf ON AIR będzie w doskonałej kondycji, a klienci będą zadowoleni z efektów Twojej pracy!

Jak przechowywać aerograf?

Pamiętaj, aby nieużywany aerograf przechowywać w czystym i suchym miejscu.
Odłącz aerograf od kompresora powietrza i nie zapomnij założyć nasadki na igłę, aby osłonić cenną końcówkę.
Pamiętaj, aby unikać przechowywania aerografu z pozostałościami farbki lub środka czyszczącego znajdującego się w środku.
Ten prosty lecz ważny krok pomoże zapobiec zatykaniu się aerografu i sprawi, że aerograf będzie w doskonałym stanie przez długi czas!

Dbaj o swój aerograf!

Obchodź się z aerografem z najwyższą ostrożnością. Traktuj go jak precyzyjny instrument, którym jest, unikając upadków i uderzeń, które mogłyby uszkodzić delikatne części, zwłaszcza igłę.
Postępuj delikatnie i ostrożnie, tak jak w przypadku każdego innego cennego narzędzia.
Takie podejście gwarantuje, że aerograf zachowa swoją wydajność i trwałość przez długi czas. Obchodząc się z aerografem ostrożnie, inwestujesz w jego trwałość i niezawodność.

BEZPŁATNA ulotka dotycząca pielęgnacji aerografu

Nie zapomnij pobrać naszej obszernej ulotki na temat pielęgnacji aerografu! Ten poręczny przewodnik zawiera podsumowanie instrukcji krok po kroku i cenne wskazówki dotyczące utrzymania aerografu w doskonałym stanie. W tej ulotce znajdziesz wszystko, od codziennych procedur czyszczenia po rozwiązywanie typowych problemów.

Zapisz ją w telefonie lub wydrukuj, aby mieć pod ręką zawsze, gdy potrzebujesz wskazówek dotyczących pielęgnacji aerografu.
Pobierz ulotkę już dziś i upewnij się, że Twój aerograf pozostaje w doskonałym stanie podczas wszystkich Twoich zawodowych przedsięwzięć.

Dodaj komentarz